Elma Diyeti

Fazla kilolar her zaman kadınların korkulu rüyası olmuştur. Yaz aylarına girerken kadınlar kilolarını daha çok takmaya başlarlar. Birbirinden farklı diyet programları deneyip, diyetisyenlere gidip ideal kilolarına inmeye çalışırlar. Kilo vermek sabır ve inanç meselesidir. Doğru diyeti uygulamak da sağlık açısından bir o kadar önem arz etmektedir.

Elma diyeti kadınlarımıza güzel bir diyet listesi oluşturmaktadır. Sadece 6 gün içerisinde 4-5kg vermek isteyen kadınlarımızın rahatça evlerinde yapabilecekleri bir programdır. Adından da belli olduğu gibi elma ağırlıklı bir diyettir. Yeşil elma ağırlıklı olup, mide asiti yüksek olan kadınlarımızın kırmızı elmayla da yaptıkları bir diyettir.

Genelde Sonuçları olumludur. Elma diyetinde sadece önemli olan nokta bol bol elma tüketip bitki çayları arasından yeşil çay içmektir. Çaylar, şekersiz içmeye özen gösterilmelidir. Gün boyunca yeşil çay içmek serbesttir. Zor bir diyet olmasına rağmen sonuçları iyidir. Dengesiz beslenme olmaması için yeşil elmanın yanında light yoğurt, şekersiz süt takviyesi de yapılmaktadır. Sabah kahvaltılarında 1-2 dilim kızarmış kepek ekmeği, yağsız, tuzsuz beyaz peynir yenilmesi tavsiye edilir. Salatalık, domates birkaç tane de zeytin yenebilmektedir.

Yeşil elmanın yağ yakıcı özelliğinden dolayı elma diyetinde çok faydası olmaktadır. Ayrıca yeşil elma vitamin ve mineral açısından da oldukça zengindir. Tokluk hissi vermesi açısından diyet için çok uygundur. Vücudun direnci arttırır. Ayrıca bu diyeti uygularken yarım mekik hareketleri yapmak da hızlı kilo vermenize yardımcı olmaktadır.