2 Temmuz 2018 Pazartesi

İşlemci Tavsiyesi

İşlemci Tavsiyesiİşlemci tavsiyesi çağımızın bilgisayar teknolojisinde oldukça kritik bir hale gelmiştir. Bilgisayarların beyni olan işlemci kaliteli ve yüksek performanslı bilgisayarlar için oldukça önemlidir. Bilgisayar ne kadar kaliteli ve donanımlı olursa olsun eğer işlemcisi yetersizse bu donanımlar bir anlam ifade etmeyecektir. Bu sebeple bilgisayarlar için işlemci tavsiyesi oldukça profesyonel bir şekilde yapılması gereken bir olay haline gelmiştir.

İşlemci tavsiyesi yapılırken bilgisayarın diğer donanımlar göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü donanımlar ve işlemci birbirini destekler ve performansı gösterir şekilde olmaktadır. Artık günümüzde işlemciler oldukça yüksek performanslara ulaşabilmektedir. Bu sebeple işlemci tavsiyesi yapılırken aynı zamanda diğer bilgisayar donanımlarının da tavsiyesi yapılmış olmaktadır. Özellikle günümüzde bilgisayarların verimli olması ve oyun dâhil birçok fonksiyonunu çağın gereklerine uygun olabilmesi seçilen işlemci ile yakından ilgili olmaktadır.

En İyi İşlemci Tavsiyesi


En iyi İşlemci tavsiyesi için bazı özelliklere dikkat edilmelidir. Ve tavsiyeler bu özellikler göz önünde bulundurularak tavsiyelerde bulunulmalıdır. Bu anlamda marka, işlemci ailesi, işlemci nesli, işlemcinin GHZ değeri, işlemcideki çekirdek sayısı ve işlemci Nm değerine göre en iyi işlemci tavsiyesi gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde bilgisayar teknolojinin geldiği en son nokta ve bilgisayarlarda oyun oynama oranının oldukça yükselmesi sonucu en iyi İşlemci tavsiyesi olarak AMD ve İntel markalarlı ön plana çıkmaktadır. Özellikle bu tavsiyelerde işlemci nesli belirleyici faktör durumundadır. Bu amaçla günümüzde İntel ve AMD firmaları üstün özellikli ve her türlü oyunun oynanabileceği işlemci nesillerini piyasaya sürmektedir.

İşlemci Tavsiyesi 2018


İşlemci tavsiyesi 2018 yılı için özellikle oyun tabanlı işlemci tavsiyeleri gerçekleştirilmektedir. Çünkü günümüzde akıllı telefonların oldukça yaygınlaşması bilgisayarların daha çok oyun amaçlı kullanılmasına sebep olmuştur. Bu anlamda İşlemciler için çekirdek sayısı ve işlemci nesli oldukça önemlidir.  İşlemci tavsiyesi 2018 tavsiyelerinde en son nesil işlemciler ön plana çıkmaktadır.

İşlemci tavsiyesi 2018 yılında AMD A12 7. Nesil ile İntel firmasının Core i7 işlemcileri en çok tercih edilen ve en verimli işlemciler durumundadır. Tabi bu tavsiyeler yapılırken bütçe durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü işlemciler bilgisayarın maliyet anlamında en pahalı donanımlarının başında yer almaktadır.

Etiketler: işlemci tavsiyesi, en iyi işlemci tavsiyesi, işlemci tavsiyesi 2018, en iyi işlemci tavsiyesi 2018

0 yorum:

Yorum Gönder

İşlemci Tavsiyesi Başlıklı Tavsiye Yazımızın Yorum Kuralları:

İşlemci Tavsiyesi başlıklı tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
İşlemci Tavsiyesi başlıklı tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.