20 Haziran 2018 Çarşamba

Yağlanan Saçlar İçin Tavsiyeler

Yağlanan Saçlar İçin TavsiyelerSaçlarınız hemen yağlanıyor ise sürekli bakım isteyen bir saç tipiniz var demektir. Saç yapımız ve kafa derimizden kaynaklanan bu sorunların temel nedenlerinden biri de saçımız için kullandığımız bakım ürünleri, hava kirliliği ve hormonsal yapımız. Saçımızda ki yağlı görüntü hem bizi hem de çevremizde ki insanlar için hoş bir görüntü olmayabilir bu yüzden de bazı önerilerde bulunalım istedik. Bu konuda sıkıntı yaşıyor ve yardıma ihtiyacınız var ise aşağıdaki tavsiyelerimize göz atarak uygulayabilirsiniz.

1-) Saçlarınız çok yağlanıyor ise öncelikle yıkarken çok dikkat etmeniz gereken bir kaç adım var. Parmaklarınızla saç derinizi çok sert hareketlerle yıkamayınız yumuşak hareketlerle saçlarınızı ve saç derinizi ovuşturun. Çok yüksek derecede sıcak su kullanmayın. Saç derinize zarar verecek hareketlerden ve maddelerden uzak durun. Kullandığınız şampuanın saç tipinize uygun bir ürün olmasına özen göstermelisiniz. Duşta şampuanın yanı sıra bir kaç bitkisel ilaç ya da yağ da kullanabilirsiniz.

2-) Çabuk yağlanan saçların temel nedenlerinden olan beslenme düzensizliği ve tüketilen yiyeceklerin sağlıksız ve yağlı olması da bu konuda dikkat etmeniz gereken hususlardandır. Vitamin ve mineral eksikliğinden yahut hormon bozukluğundan da kaynaklanıyor olabilir bu yüzden doktora da görünmenizi tavsiye ederiz. Sağlıklı ve doğal beslenmeye dikkat etmeli ve saçlarınızı temiz tutmalısınız. Yaşadığınız bölgede ki hava kirliliğinin de etkisi vardır. Bu yüzden mümkün oldukça saçınızı hava kirliliğinden korumaya özen göstermelisiniz.

3-) Çabuk yağlanan saçlar için evde de kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kür ve tariflerden de yararlanabilirsiniz. 2 yumurta 2 kaşık yoğurt 5 damla limon suyu 3 yemek kaşığı zeytin yağını karıştırarak saçlarınıza sürün. 15 dakika beklettikten sonra duşta ılık suyla saç derinize masaj yaparak yıkayınız. Bu tarifi üç günde bir saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Çabuk yağlanan saçtan kurtulma tavsiyelerimizi gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Etiketler: yağlı saçlar için tavsiyeler, yağlanan saçlar için tavsiyeler, yağlanan saçtan kurtulma tavsiyeleri, çabuk yağlanan saçtan kurtulma tavsiyeleri, yağlı saçtan kurtulma tavsiyeleri

0 yorum:

Yorum Gönder

Yağlanan Saçlar İçin Tavsiyeler Başlıklı Tavsiye Yazımızın Yorum Kuralları:

Yağlanan Saçlar İçin Tavsiyeler başlıklı tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
Yağlanan Saçlar İçin Tavsiyeler başlıklı tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.