20 Haziran 2018 Çarşamba

Kirpik Çoğaltma ve Uzatma Tavsiyeleri

Kirpik Çoğaltma ve Uzatma Tavsiyeleri
Merhaba biliyoruz ki hepimizin ortak problemlerinden biri seyrek ve kısa kirpiklere sahip olmak. Kim istemez ki uzun kıvrımlı ve sık kirpiklere sahip olmayı. Biliyoruz ki yüzümüzde bulunan kaş, göz, dudak gibi organlar önemli olduğu kadar kirpikler de büyük bir öneme sahiptir. Kirpiklerimize birçok bakım kürü uygulamak fakat etkili sonuçlara ulaşamamaktayız bunun en temel nedenlerinden biri yanlış yöntemler uygulandığındandır. Kirpikler sadece fiziksel görüntüden çok daha fazla etkiye sahiptir. Etkileyici bakışlara sahip olabilmemiz için ipeksi kıvrımlı ve sık kirpiklere ihtiyaç duymaktayız. Tam da bu anlamda sizlere önerilerde bulunup birkaç kirpik uzatma tekniklerinden bahsedeceğiz.

Hepimizin elinin altında kirpiklerin daha güzel görünebilmesi için birçok yöntem bulunmaktadır. Fakat önemli olan doğru yöntemi uygulamak olacaktır. Yanlış yöntem kirpiklerinizi uzatıp beslemek yerine daha cılız, seyrek, ve dökülen kirpiklere sahip olmanıza neden olacaktır. Yanlış yöntemler yerine size önerebileceğimiz doğru yöntemler sayesinde çok daha sağlıklı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

ACI BADEM YAĞI

Acı badem yağı bilinen en etkili bakım yağları arasında yer almaktadır. Saç, kirpik ve kaş köklerini besleyici etkiye sahiptir.  Kirpiklere uygulandığı esnada masaj yapılarak uygulanması önerimizdir.
Bitmiş maskaranın içine koyularak kirpiklere uygulanması da mümkündür.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI 

Hindistan cevizi yağı kirpiklerin köklerine kirpik serumu yada ucu yumuşak bir aparat ile uygulanarak kirpiklerin beslenmesini sağlar daha sağlıklı kirpiklere ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Uygulamadan önce makyaj temizleme işlemi uygulanarak temiz kirpiğe uygulanmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde kirpiklerin dökülmesine neden olabilecektir.

VAZELİN VE ZEYTİN YAĞI KARIŞIMI

Vazelin en bilindik bakım kremleri arasında yer almaktadır. Çoğu kişinin kolaylıkla ulaşabileceği bir bakım kremidir. Sadece kirpik bakımında değil el ayak yüzdeki leke ve kuruluklara karşı oldukça etkili olmaktadır. Vazelinin kokusu çoğu kişi tarafından sevilmediğinden zeytin yağının besleyici ve güzel kokusuyla birlikte daha etkili bir karışım yapmaya karar verdik.
Zeytin yağının süzme zeytin yağının olmasına dikkat ederek doğru zeytin yağını kullanmak etkili olacaktır. İçinde E vitaminini bulundurması açısından hem sağlıklı hem de cilde parlaklık sağlamak da mümkün olmaktadır. 

Zeytin yağının parlak, besleyici, vazelinin ise etkili ve ipeksi etkisini göz önünde bulundurup karışımı nı temiz bir maskarayla gece uyumadan önce kirpiklere uygulanması en etkili yöntem olacaktır.


Etiketler: kirpik çoğaltma tavsiye, kirpik çoğaltma tavsiyeleri, kirpik çoğaltma tavsiyeleri 2018, kirpik uzatma tavsiyeleri, kirpik uzatma tavsiyeleri 2018

0 yorum:

Yorum Gönder

Kirpik Çoğaltma ve Uzatma Tavsiyeleri Başlıklı Tavsiye Yazımızın Yorum Kuralları:

Kirpik Çoğaltma ve Uzatma Tavsiyeleri başlıklı tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda argo barındırmayınız.
Kirpik Çoğaltma ve Uzatma Tavsiyeleri başlıklı tavsiye bağlantısına atacağınız yorumlarda küfür barındırmayınız.